La doi paşi de bolnavii internaţi la Spitalul Militar Focşani, comandanul unităţii, Constantin Adochiţei a participat la o petrecere de pomină, stropită cu mult alcool şi condimentată cu showuri de striptease.
Însuşi Constantin Adochiţei, comandantul Spitalului Militar Focşani, apare într-o serie de imagini deochiate filmate în incinta spitalului. Este vorba despre participarea sa la o petrecere dată de o angajată în birourile unităţii, relatează RTV. Organizatoarea show-ului de la sptal nu se sfieşte să se lase fotografiată în diverse ipostaze pe scaunele şi mesele din birouri, ba la un moment dat rămâne doar în sutien. Petrecerea a fost stropită cu mult alcool.
Comandantul Spitalului este un personaj controversat, care în urmă cu câţiva ani a fost cercetat pentru malpraxis, iar procurorii Parchetului Militar Bacău au deschis un dosar penal pe numele lui, după ce o pacientă l-a reclamatc că a cerut 500 de lei mită, pentru o intervenţie chirurgicală.
La data respectivă, dr. Constantin Adochiţei făcea o declaraţie şoc şi spunea că toţi colegii săi primesc atenţii de la pacienţii mulţumiţi de reuşitele intervenţiilor chirurgicale. Lt. col. dr. Constantin Adochiţei, medic primar chirurgie generală şi medic specialist obstetrică ginecologie, a preluat şefia Spitalului Militar Focşani în urmă cu doi ani, în aprilie 2011, el fiind atunci singurul candidat validat de comisia de selecţie a cadrelor militare ce funcţionează pe lânga Statul Major General.
AGENTIA

Niciun comentariu: