» » » Bugetarii vor primi salariile pentru luna aprilie pâna la sfârsitul lunii, nu in mai


Angajatii din sectorul public vor primi salariile aferente lunii aprilie 2013 pâna la sfârsitul acestei luni, nu in prima parte a lunii mai, cum ar trebui in mod normal, potrivit unui proiect de ordonanta de urgenta aflat pe agenda sedintei de marti a Guvernului.
Bugetarii vor primi salariile pentru luna aprilie pâna la sfârsitul lunii, nu in mai
Astfel, bugetarii care ar trebui sa incaseze salariile in intervalul 5-10 mai 2013 vor primi banii pâna la sfârsitul lunii aprilie 2013.
In urma cu o luna, Guvernul a decis ca zilele de 2 si 3 mai 2013 sa fie declarate drept zile libere pentru salariatii din sectorul public, pentru ca ziua de 1 Mai sa fie legata de Sarbatoarea de Paste, din 5 mai.
Sursa: mediafax.ro

About Unknown

Hi there!
«
Next
Postare mai nouă
»
Previous
Postare mai veche

Niciun comentariu:

Leave a Reply

O.P. VIDEO